Argentinská doga

Temperament

 

Inteligentní a snadno vycvičitelná argentinská doga je skvělým rodinným mazlíčkem. Argentinské dogy rádi odpočívají na gauči. Baví je výcvik a dobře na něj reagují. Byly šlechtěni jako vynikající lovečtí psi.

 

 

 

 

 Země původu: Argentina

Výška: psi 62-68cm, feny 60-65cm

Délka života: 11-12 let

 

Historie

 

Bojový pes Cordoby byl popisován jako bílý, obrovský a zuřivý. Tak zuřivý, že údajně projevoval agresi vůči fenám při krytí. Tento pes s výbornoui fyzickou silou a schopností lovu opravdu velkých šelem (pum, jaguárů, divokých kanců) byl cílem chovného programu Antonia Nores Martineze. Ten chtěl vytvořit superpsa, který bude disponovat výjimečnou odvahou a bojovým duchem Starých bojových psů z Cordoby. Antonio si kladl za cíl vyšlechtit psa, který by i zraněný byl schopný chytit pumu a zadržet ji do příchodu svého pána. Museli prokázat nezbytnou touhu po boji s pumou i po hodinovém nahánění. Díky tomu mají tyto dogy velkou kapacitu plic.

 

Srst: krátká, hladká, měkká na omak a zhruba 1,5 až 2 cm dlouhá. Hustota srsti se liší podle klimatických podmínek.

 

Barva srsti: Čistě bílá. Kolem oka je barevná skvrna černé nebo tmavé barvy přípustná. Tato skvrna nesmí přesahovat 10 % celkové plochy hlavy. U stejně hodnotných jedinců by se měl rozhodčí vždy rozhodnout pro psa, jehož srst je co nejbělejší.

Chovatelské stanice Argentinských dog v ČR

 

Chovatelské stanice psů v ČR
 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód qvnlzh SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček