Do Jaggy v Praze už nikdy víc!

DSC_0413

Když se mi letos v létě zhroutila fenka, netušila jsem, že budu muset navštívit 3 veteriny, než někdo začne efektivně její problém řešit a pomůže jí... A už vůbec mě nenapadlo, že ve vyhlášené pražské veterině fence nepomůžou a jejich cena za stejné vyšetření bude 3x vyšší než jinde v Praze.

 

 

Celý článek...
 
Namáčet štěněti granule nebo ne?

vase-krmivo

Tato otázka přišla na mysl snad každému novopečenému majiteli pejska, který pozoruje, jak jeho miláček zápasí s kousáním granulí. Mají se opravdu granule štěňátkům namáčet nebo je pejsek zvládne i v suchém stavu?

 

 

Celý článek...
 
Novinka: Modrý staroanglický buldok

Modrý staroanglický buldok

 Další novinkou na německém trhu je staroanglický buldok a to dokonce v modrém zbarvení. Toto plemeno v České republice není uznané, nepatří do standardů FCI. Uznané je v USA, odkud také pochází.
Celý článek...
 
Jízda se psem Pendolínem

pendolino-pes

Je možné cestovat se psem Pendolínem?

 

Ano. Zatímco větší psi v 1. třídě cestovat nesmí, s malým psem ve schráně 1. třídou jet můžete. Všichni ostatní psi (kromě asistenčních psů) musí cestovat pouze ve 2. třídě, musí být drženi na krátko na vodítku a mít náhubek. Na sedačky psi nesmí, pouze v případě, že si koupíte celé kupé nebo kategorii single pro sebe. 

 

 

 

 

Celý článek...
 
Nejdražší plemena psů v ČR

Faraonský chrt

Jaká jsou nejdražší plemena psů v České republice? Ceny psů se v České republice mění nejen podel vzácnosti plemene a počtu ocenění, ale také podle množství chovatelských stanic.


 

 

 

 

 

 

 

 

Celý článek...
 
Prozatimně uznaná plemena psů dle FCI

ruský toy teriér

Schválení žádostí pro uznání nových plemen zvažuje a provádí Organizace FCI a Vědecká komise. Tento proces je dvoufázový - nejprve může být nové plemeno uznáno prozatimně, a pak na další žádost avšak nejméně po 10-ti letech prozatimního uznání definitivně schváleno.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celý článek...
 
Modrý německý ovčák

Modrý německý ovčák

 Naši čtenáři už znají modrého dobrmana, modrého rotvajlera a nyní vám ukážeme další raritu, které je ovšem jinde standardní - modrého německého ovčáka.
Celý článek...
 
Nejoblíbenější plemena psů 2013

 

nejoblibenejsi-plemena-psu-2013

 Žebříček TOP 10-ti nejolíbenějších plemen psů za rok 2013:
Celý článek...
 
První francouzský buldoček - black and tan

Francouzský buldoček Black and Tan

Do redakce nám přišel velmi zajímavý email s fotografií nejspíše prvního francouzského buldočka ve zbarvení black and tan v České republice a na Slovensku. Nejedná se přitom o nečistokrevného psa, Diamond Rock má průkaz původu a pochází od ruské chovatelky - p. Sveltani Golnikovej, z CHS MASTIFFHILLS.

Celý článek...
 
Japonská plemena psů

šiba inu

Japonská národní plemena jsou špicové. Ocásky mají často zatočené nahoře, mají hustou srst a špičaté uši. V Japonsku je většina národních plemen pojmenována podle místa, kde tato plemena vznikla. Například plemeno Hokkaido inu je z Hokkaida, Shikoku inu je z Shikoku. Výjimku tvoří Shiba inu, které nevzniklo nikde konkrétně.

 

 

 

 

 

Celý článek...
 
STAFF BULL SHOW 2013

 

Staffbull show

 

Staffbull show 2013 - Weight pulling, Pitbul & AMSTAFFCelý článek...
 
Bojová plemena psů

Bojová plemena

Dnes si představíme plemena, která jsou označována jako tzv. bojová plemena psů. Rozhodně však nepatříme mezi portály, které by na tyto psy házely špínu. Za vším zlem, které pes může způsobit, a to nehledě na rasu psa, je vždy člověk. A je jasné, že typ bojového psa se nehodí ke každému majiteli. Protože člověk, který chce bojového psa jen jako součást image, je ne vždy svou povahou k plemeni s tak silnou historií vhodný.

Celý článek...
 
Světová výstava psů 2013

 

 

Světová výstava psů 2013

 

Zhruba 500km za hranicemi České republiky se letos konala prestižní Světová výstava psů. Konkrétní datum výstavy bylo: 16.-19.5.2013
Celý článek...
 
Zaměstnání pro milovníky psů

Práce pro milovníky psů

Hledáte příjemné zaměstnání ve společnosti psů? Přinášíme tipy na skvělou práci po boku nejlepšího přítele člověka. Pokud máte rádi psy, zvažte některé z těchto zaměstnání.

Celý článek...
 
Modrý rotvajler - žádný nesmysl!

Modrý rotvajler

Modrých psů mnoho není, i proto je jejich atypické zbarvení lákadlem pro mnohé majitele.

Celý článek...
 
10 psích obojků, které musíte vidět!

Zajímavé psí obojky

 

Zapomeňte na klasické nylonové obojky, nyní vám představíme 10 nádherných obojků, které z vašeho psího miláčka udělají hvězdu!

 

 

 

 

 

 

 

 

Celý článek...
 
Žebříček oblíbenosti psů

Zlatý retrívrŽebříček TOP 20-ti nejolíbenějších psů:
Celý článek...
 
Registrace Pit Bull Teriérů u ADBA

ADBA je Americká asociace chovatelů psů (American Dog Breeder Association) založená v roce 1909. Uznávají APBT = Amerického pitbull teriéra a Patterdale teriéra. Díky registraci u této asociace tak můžete odchovávat obě plemena i v České republice s průkazem původu. Ani jedno evropská FCI neuznává, proto je pro vydání PP a získání chovných jedinců třeba se u ADBA registrovat.

 

Celý článek...
 
STAFF BULL SHOW I a II 2012

 

Staffbull show

 

Staffbull show - Weight pulling ... a Wall climbing ve 2. Stafbull Show v říjnu...
Celý článek...
 
Plemena psů v reklamách v ČR

Bígl

Zaujal vás některý pejsek v reklamě a chtěli byste vědět, co je to za plemeno? Přinášíme čerstvý seznam psích herců v českých reklamách

 

Celý článek...
 
Hit v USA: Canis Panther

Canis Panther

Nové plemeno vyšlechtěné v USA v roce 1973 křížením majestátních ras: černá německá doga, černý labradorský retrívr, dobrman a stafordšírský bulteriér.

 

Canis Panther je silně osvalený pes s širokou čelistí a hrudí. Uši se mu v USA kupírují, ocas také, zadní paspárky se mu odstraňují. Jako štěně je legračně disproporční díky své malé hlavě a statnému tělu. Srst má po svých předcích krátkou, barvy jsou rozmanité: černá, čokoládová, izabel, modrá a šedivá, vše bez pálení.

 

 

Celý článek...
 
Chovatelská nebo chovná stanice?

Mnoho dlouholetých chovatelů se domnívá, že stanice, kterou vlastní, je chovná. Jiní, že jejich stanice je chovatelská. A najdou se i tací, kteří nemají registrovanou žádnou a tvrdí, že to či ono je gramaticky špatně. Co je tedy správně?

 

Nejčastěji se u použití těchto přídavných jmen setkáváme s variantou - chovatelská stanice a chovná fena. Význam a použití slova chovný je dle internetového výkladového slovníku následující:

 

chovný
dělení: chov-ný
význam: určený k chovu
příklady: chovný dobytek; nejlepší chovný býk; chovná stanice


Celý článek...
 
Nejstarší chovatelská stanice v CR

Hledáme nejstarší chovatelskou stanici v České republice, která funguje dodnes. TOP 3 nejstarší fungující CHS zde bude mít svou prezentaci.

 

Kandidáti:

CHS Jopar (AMSTAFF) - založena r. 1965

CHS Misantos (Zlatý retrívr a Anglický kokršpaněl) - založena r. 1970

CHS Ze Zámku Lešná (Novofundland, KKCHŠ) - založena r. 1965

 

Víte o nějaké? Napište nám! Za každý tip budeme vděční.

Děkujeme za komentáře.

 
Nová plemena uznaná FCI

Perro de Pressa Canario

Od 5.7.2011 jsou nově uznána dvě dosud pouze prozatimní plemena psů a to:

 

 

 

Kanárská doga a Bílý švýcarský ovčák

 

Celý článek...
 
Otrávení psů na MV

V sobotu 28. května 2011 během Mezinárodní výstavy psů pořádané San Marino Kennel Clubem zemřelo několik psů na silnou otravu. Mezi nimi bylo i štěně dalmatina.
Klub věděl, že v parku v nedávné době byly případy, kdy došlo k otrávení psů, přesto místo konání výstavy nebylo změněno, nebyl připraven tým veterinářů, který by případně pomohl a nikdo z vedení nechtěl výstavu zrušit.
Až po velkém množství protestů byla výstava přerušena. 1700 psů z celé Evropy bylo vystaveno nebezpečí. Proti pokračování činnosti klubu je podepisována petice, která bude doručena vedení FCI.


 

 
Šatičky pro princezny

Nádherné ošacení pro psí miláčky, honosné róby pro princezny, legrační zvířecí kostýmy - od kraba až po prasátko.

 

Celý článek...
 
Doživotní zákaz provozování CHS

Na začátku letošního roku zakázala argentinská obdoba organizace FCI - Federación Cinológica Argentina (FCA) doživotně provozování chovatelské stanice panu Germánu SCHUBERTOVI a paní Betině R. TORRISI.

 

Věnovali (a věnují se dále) se chovu černých dobrmanů, do doby zákazu pod oficiálním názvem CHS King´s Fire (Králův oheň).

 

V jejich vlastnictví je 5 černých psů, prodávají je nejčastěji do Mexika a dalších státu v Jižní Americe. Důvod, pro který byl tento tvrdý postup zvolen, nebyl sdělen veřejnosti.

 

Celý článek...
 
Dort s psí fotkou

Zapomeňte na všechno nudné, zeštíhlující a zdravé. Je tu dokonalý dárek pro ty, kteří milují svá zvířata. Toto překvapení se zaručeně neobjeví v inzerci s dodatkem:"Nechtěný dárek" a potěší každého milovníka psů!

 

My jsme si nechali vytvořit dort s fotkou (viz foto vlevo) v dejvické cukrárně a opravdu se moc povedl!

 

Stačí fotka psího mazlíčka, včasná objednávka dortu a překvapení je na světě. Dort s fotografií stojí od 350,-Kč až do 2500,-Kč. Vyšší cena neznamená vyšší kvalitu fotografie.

Celý článek...
 


tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

2345advert

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód ikbztd SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček