Plemena od B

Barzoj - Ruský chrt

Barzoj

Temperament

 

Barzoj je schopný lovu velké zvěře ve velmi chladném podnebí. Je rychlý jako greyhound, ale silnější a větší než odstatní chrti. Venku bez problému dohoní jakékoli malé zvíře. Je nezávislý a velmi citlivý. Obecně s dětmi vychází dobře, ale není tolik hravý. Někteří jedinci mohou být i bázliví. K cizím lidem je odtažitý.

Celý článek...
 
Basenji (Congo Dog) - Basenži

Basenji

Temperament

Hledáte společníka, který neštěká, ale mluví? Celou rodinu bude bavit svým jódlováním, veselým smíchem a řadou dalších pro psa netypyckých zvuků. Je to pozorný a inteligentní pes, bez náznaku zápachu. Rád o sebe pečuje a díky tomu je velmi čistotný. Je o nich známo, že podobně jako kočky bez problému vyšplhají na strom nebo přeskočí plot. Zbožňují své majitele, jsou laskaví, ale k cizím lidem mohou být rezervovaní. Vzhledem k tomu, že neštěkají, role hlídacího psa pro basenjiho není ta pravá. Basenji mají sklony k

Celý článek...
 
Bedlington teriér

Bedlington terier

Temperament

 

Elegantní a průžný pes s pozoruhodnou siluetou. Díky klenutým bedrům je to velmi rychlý vlk v beránčím rouše. Patří mezi jemnější teriéry, co se vzhledu i charakteru týká. Rád si užívá svého pohodlí, je družný a loajální. I když sám není útočný, nenechá se zastrašit jinými psy. Občas prožene malá zvířata venku, ale je schopný s nimi sdílet domácnost.

Celý článek...
 
Blodhound

 

Blodhound

Temperament

 

Doma klidný, venku neúnavný. Blodhound je tvrdohlavý a nezávislý, ale také klidný, jemný a k dětem velmi ohleduplný, i když pro některé děti nemusí být dostatečně hravý. I když nepatří mezi nejsnadněji vycvičitelná plemena, co se týká stopování, učí se velmi rychle. Jeho výraz je ušlechtilý a důstojný.

 

Celý článek...
 
Bordeauxská doga

Bordeauxská doga

Temperament

 

Bordeauxská doga je tichá, klidná a uvolněná - dokud se nevzbudí. Je to sice mohutný pes, ale sportovní aktivity mu nevadí. Není to bytový pes. Aby byl v kondici, potřebuje prostor a denní výcvik. Vyžaduje osobní přístup a častou interakci. Představte si tohoto velkého psa jak se snaží návštěve posadit do klína a přítelsky olíznout tvář. Časem byste přišli o i ty nejvěrnější přátele.

 

Štěňátka dog jsou přátelská, důvěřivá a projít řádnou socializací. Stejně jako pro všechny mastifovité typy psů je právě socializace nejdůležitější proces ve výchově. Agresivní bordeauxská doga totiž vůbec není snadná ke zvládnutí.

Celý článek...
 
Border teriér

Border teriér

Temperament

 

Jeden z mála teriérů šlechtěných k práci ve směčce. Patří mezí nejpřívětivější psy ve skupině teriérů. Je zvídavý, akční, přátelský a poslušný. Velmi rád loví a je nezávislý, což z něho velmi snadno udělá toulavého psa, je-li mu to umožněno. Vrátí se, ale sousedy v blízkém i vzáleném okolí navšítví i bez vás. Obecně vychází dobře s jinými psy i kočkami, ne ale s hlodavci. Je bezproblémový k dětem a rád se stane veselým společníkem lidem všech věkových kategorií. Někteří jsou velmi talentovaní útěkáři, pozor na to.

Celý článek...
 
Boxer

Boxer - Deutscher Boxer

Temperament

 

Boxer je hravý, zvídavý, pozorný, oddaný a rád se ukazuje. Může být tvrdohlavý, ale je citlivý a dobře reaguje na povely. Může být agresivní vůči cizím psům, se svými ale vyjde bez problému. Boxer je ideální společník pro aktivní rodinu.

 

Celý článek...
 
Brazilská fila

Brazilská fila

Temperament

 

Brazislké fily mají jedinečnou povahu. Jsou 100% oddané své rodině, láskyplné, hravé, milující a skvěle vychází s dětmi. Jsou velmi ochranářské ke své rodině. Fily milují vše, co je jejich a nenávidí vše, co není. Více než jakékoli plemeno, brazilské fily jsou netolerantní k cizím lidem. Jsou výborní hlídači, ale měli by si je pořídit výhradně zkušení majitelé, kteří na ně mají dostatek času. Je to velký závazek. Pro ty, kteří se své file budou dostatečně věnovat, neexistuje věrnějšího plemene. Existuje jedno psí přirovnání, a to: "Věrný jako fila."

Celý článek...
 
Briard

Briard

Temperament

 

Oddaný a věrný briard je milující a ochraňující společník. Je nezávislý, inteligentní a sebevědomý. Je ochoten potěšit a touží po dobrodružství. K cizím lidem je odměřený a může být agresivní k cizím psům. Při společné hře dejte pozor, aby vás nekousl do paty. Rád zůstane doma a může se pokusit o to, aby doma zůstaly také děti.

 

Celý článek...
 
Bulmastif

Bulmastif

Temperament

 

Bulmastif je jemný a tichý, oddaný společník a ochránce. Je tvrdohlavý a jentak ho k ničemu proti jeho vůli nedonutíte. Někteří jedinci se můžou projevovat agresivně vůči cizím psům, ale obecně s nimi vychází dobře, stejně tak i s domácími zvířaty. K dětem je milý, ale ne příliš hravý. Bulmastif potřebuje pevnou ruku a vyrovnaného milujícího pána.

 

Celý článek...
 


tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód xxtskv SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček