Anglický bulteriér

Temperament

 

Angličtí bulteriéři jsou přátelští psi, plní zlomyslnosti i šarmu. Mají velkou fyzickou sílu a temperament. Nejsou ideální pro začínající chovatele, protože mohou být tvrdohlaví a destruktivní. Od majitele je potřeba dostatek výcviku, pozitivní přístup k výchově a pochopení původu a potřeb psa. Jsou velmi dobří hlídači a láskou si hrajou s dětmi, nenechávejte je ovšem spolu samotné s dětmi nebo domácími zvířaty.
Země původu: Velká Británie

Výška: Nejsou stanoveny výškové ani váhové limity, ale pes musí působit dojmem maximální substance odpovídající kvalitě a pohlaví.

Délka života: 11-12 let

 

Srst: Krátká, hladce přiléhající, rovná a na omak drsná s jemným leskem.

 

Barva srsti: U bílých je srst čistě bílá. Pigmentace kůže a znaky na hlavě se nepenalizují. U barevných jedinců barva převládá. Všechny odstíny jsou rovnocenné, žíhané se dává přednost. Černá žíhaná, červená, žlutá a tříbarevná jsou přijatelné barvy. Tečkování v bílé srsti je nežádoucí. Modrá a játrová jsou vysoce nežádoucí.


Historie

 

Bulteriér byl původně vyšlechtěn na začátku 19. století, kdy bylo navádění býků ještě považováno za sport. Cílem prvních chovatelů bylo vytvořit ideálního psa k navádění býků, který by byl silný, nebojácný a statečný. Zkřížili tedy staroanglického teriéra s buldoky a se španělským pointrem. Výsledkem byl typicky bílý pes s unikátním vzhledem i sílou, ale na brutální býčí návnady to nebylo ono. Temperamentem a jedinečným vzhledem si tehdy získal mnoho příznivců a rychle se z něho stal žádaný hlídací i společenský pes. V této době začalo být od bulteriérů žádáno více agresivity.

 

Nemoci plemene anglický bulteriér

Nejčastěji se vyskytuje hluchota (u bílých psů) a problémy s ledvinami. Méně častěji pak problémy se srdcem a luxace pately.

 

Bulteriér foto:

 

Anglický bulteriér Anglický bulteriér

 

Chovatelské stanice Anglických bulteriérů v ČR

 

Chovatelské stanice psů v ČR
 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód ovbhrz SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček