Australský honácký pes

Temperament

 

Australský honácký pes je vytrvalý, disponuje výbušnou silou a extrémní hbitostí potřebnou pro kontrolu divokého dobytka. Tento chytrý, vytrvalý, nezávislý, tvrdohlavý, houževnatý, energický pes potřebuje být zaměsttaný jakoukoli činností. Denně vyžaduje náročné fyzické i duševní cvičení, aby se z něho stal příkladný parťák do každého dobrodružství.

 

Země původu: Austrálie

Délka života: 10-13 let

 

Historie

 

Na začátku 19. století bylo v Austrálii zpřístupněno obrovské množství pozemků určených k pastvě skotu. Dobytek získaný společně s pozemky byl ale tak divoký a nepoddajný, že tradiční evropská ovčácká plemena nebyla pro tuto práci vhodná. Potřebovali psa, který zvládne překonat velkou vzdálenost po nerovném terénu a za všech povětrnostních podmínek a kteý by zvládl kontrolovat dobytek bez štěkání (aby se už tak divoký dobytek nelekal ještě více). V roce 1840 muž jménem Hall choval hladkosrsté blue merle kolie a dinga. V jeho chovu byl jeden výrazně pes jménem Bentley, který se zasloužil o bíle zbarvené pálení u dnešních australských honáckých psů. Další chovatelé křížily tyto Hallovy psy s bulteriéry, dalmatiny a později i s kelpií v barvě černá s pálením. Později začali být známí pod současným názvem plemene - australský honácký pes. Standard plemen, který klade důraz na jeho "dingo" vlastnosti, byl vypracován v roce 1897.

 

Nemoci plemene

CHD, OCD, hluchota, PRA

 

Australský honácký pes - galerie

 

Australský honácký pes

 

Chovatelské stanice Australských honáckých psů v ČR

 

Chovatelské stanice psů v ČR


 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód yslpll SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček