vase-krmivo

Tato otázka přišla na mysl snad každému novopečenému majiteli pejska, který pozoruje, jak jeho miláček zápasí s kousáním granulí. Mají se opravdu granule štěňátkům namáčet nebo je pejsek zvládne i v suchém stavu?

 

 

 

 

Přechod na nové krmivo


Potíže s přijímáním krmiva se zpravidla objeví při přechodu na nové krmivo. Pokud chcete přejít na jiné krmivo pro psy, než jaké mělo štěňátko v původním domově, postupujte opatrně. Rozhodně neměňte pejskovi staré granule za nové najednou. Vyzkoušejte třeba superprémiové granule Brit Care pro štěňata. Nezatěžují trávení a dodají pejskovi dostatek živin, které potřebuje pro správný růst kostry, zubů a svalů. Granule pro štěňata jsou navíc menší, aby je prckové zvládli rozkousat. Někdy se však stane, že má štěňátko s přijímáním nových granulí naoko či skutečně potíže. Co pak?

 

Když štěně nové granule odmítá


Nové granule se štěněti nemusí zamlouvat tvarem, vůní, chutí či tvrdostí. Zoufalí majitelé pak granule zalévají vodou či vývarem, aby se pejsek nažral. To však může vyústit v to, že pejsek začne tvrdé granule úplně odmítat. Vzhledem k tomu, že právě konzumace tvrdých granulí napomáhá posilování žvýkacího svalstva a čištění zubů, může si pejsek do budoucna zadělat na nehezké dentální problémy. Proto usilujte o to, aby se štěně naučilo žrát granule v suchém stavu.

 

Jak na vyzrát na nežravce

 

* Zaveďte pravidelný režim krmení. Pejskovi dejte misku s granulemi ráno a po 15 minutách mu ji zase vezměte. Další krmení bude až večer. Pozor, ať pejska během dne nepřekrmíte pamlsky.

 

* Omezte pamlsky a dávejte za odměnu granule z krmné dávky.

 

* Kupte jiné krmivo. Když vašemu štěňátku nechutnají granule s kuřetem, vyzkoušejte třeba jehněčí.

 

* Vyzkoušejte jinou strukturu granulí. Například poloměkké granule Platinum by váš pejsek mohl požvýkat snáze.

 

* Ochuťte granule trochou 100% lososového oleje. Kromě toho, že dodá krmivu výbornou chuť, prospívá i kůži a srsti.
Potřebujete poradit s výběrem krmiva pro štěňátko? Zeptejte se odborníků z Vaše-krmivo.cz a pořiďte svému pejskovi granule, které mu budou chutnat.

 

Poslední aktualizace ( 08. Července. 2015 )
 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

2345advert

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód gkatdv SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček