ADBA je Americká asociace chovatelů psů (American Dog Breeder Association) založená v roce 1909. Uznávají APBT = Amerického pitbull teriéra a Patterdale teriéra. Díky registraci u této asociace tak můžete odchovávat obě plemena i v České republice s průkazem původu. Ani jedno evropská FCI neuznává, proto je pro vydání PP a získání chovných jedinců třeba se u ADBA registrovat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Americký Pitbull Teriér je uznán organizacemi:


NAPDR (North American Purebred Dog Registry)
UKC (United Kennel Club-GOOD registery)
NKC (National Kennel Club)
ADBA (The American Dog Breeders Association Inc)
APBR (The American Pit Bull Registry)
APRI (American Pet Registry Inc)
ACR (American Canine Registry)


A.D.B.A. věří v odpovědné vlastnictví A.P.B.T. Jejich cílem je odpovědět na otázky týkající se chovu a podporovat pozitivní aspekty amerických pitbull teriérů. American Dog Breeders Associtation patří k největším registračním úřadům pitbul teriérů a uznává tradiční hodnoty plemene.


 

Jak se registrovat u ADBA?

 

Stačí vyplnit žádost o registraci chovatelské stanice Pit Bull Teriérů - odkaz zde. Zápis chovatelské stanice u ADBA nepředstavuje její schválení ze strany ADBA (narozdíl od FCI, kde názvy schvalují). Pouze přijímají identifikační název, který žadatel vyplní.

 

Registrace je zpoplatněna částkou $200, tj. v přepočtu 4200,-Kč, zajišťuje exkluzivní právo na jméno CHS. Všechny dokumenty následně po schválneí do 10dnů ADBA odešle žadateli. Následující registrace jednotlivých psů jsou dále zpoplatněny dle platného ceníku.

Registrace psa u ADBA

 

Při první registraci Amerického pitbul teriéra musíte mít alespoň 3 kompletní generace genealogie, aby ADBA mohla vše prověřit. Potřebujete znát kompletní jména všech psů v rodokmenu. Jestliže znáte i registrační čísla psů, není třeba vyplňovat žádné další údaje. Pokud máte rodokmen od jiné organizace zastřešující chov APBT, je třeba přiložit i jeho kopii. Musí z toho být zřejmé, že jste majitelem psa. Pokud otec či matka psa je registrována u ADBA, je potřeba přidat i podpisy jejich majitelů k vaší žádosti, a to kvůli ověření krytí.

 

Poslední aktualizace ( 26. Října. 2012 )
 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

2345advert

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód pngmpn SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček