PitbulDnes na plzeňsku napadl pitbul 3 lidi včetně majitelky. Když chtěla napadnout policistu, zastřelili ho. Jsou pitbulové od narození opravdu tak agresivní, že je nikdo nezvládne?

 

Je smutné, že pitbul získal reputaci jako nepřevídatelný a nebezpečný pes. Jeho zastrašující vzhled z něj dělá atraktivní plemeno pro lidi, kteří hledají macho symboly pro vylepšení svého společenského postavení a tato popularita podněcuje nezodpovědné chovatele v bezcíleném chovu a produkci štěňat bez typicky dobré pitbulí povahy. A aby toho nebylo málo, nezodpovědní majitelé mají zájem svého psa prezentovat jako agresivního tvrďáka. Když už pitbul někoho pokouše, je mnohem pravděpodobnější, že způsobí vážné zranění než kdyby vás pokousalo jakékoli jiné plemeno psa. Když navíc pokouše pitbul, hned se dostane do médií. Kdy jste naposledy viděli reportáž o tom, jak někoho pokousal jezevčík nebo naštvaná čivka? Je to atraktivní téma pro televizní média i tisk.


I přes špatnou pitbulí pověst je dobře vychovaný představitel tohoto "bojového plemene" krásné inteligentní a jemné zvíře. Je opravdu škoda, že média pokřivují obraz pitbulů a líčí jej jako agresivní bestii. Bylo by hezké v televizi shlédnout také skutečnou tvář socializovaného pitbula, loajálního a milujícího.

 

Pitbulové nejsou tak špatní. Nejsou to nepředvídatelné bestie, kterých bychom se měli bát. Neznamená to ale, že by všichni byli hodní. Mají silnou čelist a velké zuby a potenciál je použít, stejně jako jiní psi. Jejich výkonný organismus z nich dělá impozantní zvířata, se kterými by podle toho mělo být zacházeno. S respektem a opatrností. Vyžadují hodně pohybu, řádnou socializaci a odpovědného majitele. Je to pes jen pro někoho. Ne vždy pro zrovna ty, kteří se rozhodnout ho vlastnit. Než se pro toto plemeno rozhodnete, nejprve jich pár poznejte. Možná budete překvapeni.

 

pitbul2 pitbul pitbul pitbul

 

 

 

 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

2345advert

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód keyeuk SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček