Plemena psů vhodná ke kočkám

Když o nějaké dvojici řekneme, že jsou na sebe jako pes a kočka, málokdy za tímto konstatováním následuje informace, že se budou brát. V představách mnohých a často i v realitě se pes a kočka dokážou shodnout tak maximálně na tom, kdo koho bude pronásledovat. A někdy ani na tom ne, protože některé kočky jsou schopny naopak terorizovat psa, o kterém si usmyslí, že to není pes lidí, ale jejich vlastní pes na hraní.

 

Pokud však máte rádi i kočky i psy a rádi byste si pořídili alespoň jeden exemplář od každého, byli byste asi rádi, kdyby jejich soužití nepřipomínalo děj filmu Noci s nepřítelem. Jaká plemena psů se tedy ke kočce hodí jako dobří parťáci?

 

Labrador

 

Výchovně zkazit jedince tohoto plemene je opravdu umění, labrador je totiž velmi inteligentní, zároveň vstřícný, přátelský a nekonfliktní pes. Proto bývá často užíván jako pomocník hendikepovaných a proto se také hodí i ke kočkám a dalším zvířatům. Labrador svou rodinu velmi miluje a pravděpodobně do ní příjme i kočku a vezme ji za svou.

 

labradorsky-retrivr01

 

Maltézský psík

 

Máltézaci jsou všeobecně povaleči a ti bývají nekonfliktní. Ke kočkám pasuje i svou velikostí, když mnohý jaksi mužnější kocour může vypadat jako maltézáčkův starší a mocnější bratr. Každopádně tento psík by se měl s kočkou sžít a za chvíli přestanou i řešit, kdo je tady vlastně ta kočka a kdo pes.

maltezacek-psi-plemena-vhodna-ke-kockam1

 

 

Zlatý retrívr

 

Retrívři se pro svou laskavost hodí k dětem. Stejně tak jako trpělivě snášejí rozmary malých záškodníků, obvykle stejně vlídně budou přistupovat i ke kočkám. Pokud jim kočka přiroste opravdu k srdci, jsou schopni ji dokonce i ochránit před nebezpečnými fenomény z okolí, ačkoli běžně k brilantním obranářům nepatří.

 

zlaty-retriver02-nejpopularnejsi-psi-plemena-cr

 

Bígl

 

Bígl by na našem seznamu mohl působit překvapivě, neboť bíglové jsou původem lovečtí psi. A ano, venku se vám možná bígl za neznámou utíkající kočkou i rozeběhne, ale doma by ji terorizovat neměl. Bígl je sice komplikovanější pes v tom smyslu, že je těžší ho naučit poslušnosti, občas má tendenci k vytí a je také jaksi až příliš přátelský, tudíž nelze od něj čekat chrabré výkony v oblasti ostrahy. Jeho povaha je však velmi mírná, takže ho spíš najdete, jak spí s kočkou v objetí, než jak jí obklíčil v koupelně.

bigl-psi-plemena-vhodna-ke-kockam1

 

Čivava

 

Pokud je čivava dobře vychovaná, pak si poradí nejen v Beverly Hills, ale vyjde dobře také s kočičkou nebo kocourem. Tito psi často navazují přátelské vztahy s kočkami. Ostatně i jejich kočkám korespondující velikost je předurčuje k vzájemné neškodnosti a bratrství.

civava-psi-plemena-vhodna-ke-kockam1

 

 

Za plemena z obecného pohledu vhodná ke kočkám se považují i japonští činové, šetlandští ovčáci, čínští chocholatí psi nebo kavalír king charles španěl.

 

Nevhodní jsou samozřejmě psi s velkou touhou pronásledovat kořist nebo tendencí k agresi vůči jiným zvířatům. Obecně nepříliš vhodnými plemeny ke kočkám jsou jack russellové, pitbullové, greyhoundi nebo psi husky.

Hlavní je ovšem vždy socializace a správný přístup k výchově, ideální je představit psovi kočku, když je on sám ještě štěně, je pak pro něj samozřejmou a integrální součástí rodiny.

 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

2345advert

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód zoxpio SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček